EN

a
O NAS

Kancelarię Porębski i Wspólnicy tworzą radcowie prawni, adwokaci, doradcy podatkowi, aplikanci i prawnicy z wieloletnim stażem.

Nasz zespół dysponuje potencjałem intelektualnym i doświadczeniem pozwalającym podjąć każde wyzwanie i konkurować w zakresie przedsięwzięć realizowanych na terenie Polski z największymi kancelariami międzynarodowymi.

Współpracujemy ze sprawdzonymi biegłymi rewidentami, analitykami finansowymi, księgowymi i rzeczoznawcami, z których wsparcia możemy zawsze skorzystać w razie potrzeby zapewnienia szerszego pakietu usług konsultingowych.

Działalność ekspercka
Pełnimy rolę eksperta dla Izby Gospodarki Elektronicznej, organizacji samorządu gospodarczego, reprezentującej interesy przedsiębiorców, których działalność opiera się na Internecie. W ten sposób, a także dzięki współpracy z wieloma firmami związanymi z handlem elektronicznym, usługami on-line (w tym usługami dla e-commerce) oraz e-medycyną, budujemy nasze doświadczenie i specjalizację. Kontakt z liderami polskiego handlu i usług w sieci pozwala bowiem znakomicie zrozumieć biznesowe podejście do wyzwań stojących przed tą branżą, poznać jej najbardziej skomplikowane problemy, a następnie wspólnie z najlepszymi specjalistami z różnych dziedzin wypracowywać najciekawsze rozwiązania. Ponadto, nasza kancelaria opiniowała dla eIzby projekty aktów prawnych w trakcie konsultacji społecznych oraz reprezentowała eIzbę w czasie posiedzeń komisji sejmowych i na spotkaniach w ministerstwach i urzędach centralnych, poświęconych projektowanym zmianom prawa.

Partner zarządzający kancelarii, radca prawny Olgierd Porębski, jest przewodniczącym sądu koleżeńskiego eIzby, a także stałym uczestnikiem spotkań grupy legislacyjnej utworzonej w ramach tej organizacji.

Jako eksperci Izby Gospodarki Elektronicznej – organizacji skupiającej przedsiębiorców z branży e-commerce, braliśmy udział w szeregu warsztatów poświęconych projektowanym zmianom w unijnych regulacjach dotyczących danych osobowych. We współpracy z konfederacją Lewiatan opracowaliśmy modele obrazujące skutki wdrożenia przepisów projektu rozporządzenia o ochronie danych osobowych.

Współpracujemy z Polską Izbą Motoryzacji, w szczególności w zakresie prowadzenia szkoleń oraz analizy i doradztwa dotyczącego zmian legislacyjnych.

Angażujemy się w promocję i rozwój crowdfundingu, w szczególności w ramach Polskiego Towarzystwa Crowdfundingu, doradzając zarówno platformom finansowania społecznościowego, jak i podmiotom pragnącym pozyskać kapitał w drodze crowdfundingu.

Na kompetencję naszych prawników, oprócz doświadczenia, składa się także zrozumienie biznesu i umiejętność przewidzenia konsekwencji stosowanych rozwiązań.

Wierzymy, że specjalizacja jest równie ważna jak wszechstronność, dlatego pracujemy zespołowo.

 

 

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Polskiej Izby Motoryzacji:

www.pim.pl

 

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Izby Gospodarki Elektronicznej:

www.ecommercepolska.pl

 

Zapraszamy do odwiedzenia strony najstarszego i największego stowarzyszenia branżowego specjalistów z obszaru finansowania społecznościowego

www.crowdfundingpolska.pl

Klienci

Kancelaria obsługuje duże, średnie i małe przedsiębiorstwa, o bardzo zróżnicowanych specjalnościach i niemniej zróżnicowanych potrzebach dotyczących pomocy prawnej.

Do naszych najbardziej renomowanych klientów należą: Kino Świat Sp. z o.o., Focus Telecom Polska Sp. z o.o., Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, Blue Style Sp. z o.o., Metalbud Sp. z o.o., Just Join IT Sp. z o.o.

Szczycimy się historią bardzo dobrej współpracy z takimi firmami jak Grupa Radiowa Agory Sp. z o.o., BASF Polska Sp. z o.o., Medtronic Poland Sp. z o.o., czy Presspublica Sp. z o.o. (wydawca „Rzeczpospolitej”), a także realizacją bardzo ciekawych i złożonych zleceń dotyczących obsługi prawnej i podatkowej transakcji typu M&A, jak na przykład: sprzedaż akcji Socializer S.A., sprzedaż udziałów Frightliner Sp. z o.o., objęcie udziałów przez fundusz MCI w Focus Telecom Polska Sp. z o.o., sprzedaż udziałów Groupauto Polska Sp. z o.o., sprzedaży akcji Frimatrail Frenoplast S.A.

Praktyczne podejście

Prezentujemy praktyczne podejście do powierzanych nam zadań.

Nie poświęcamy zbyt wiele czasu na przygotowywanie obszernych, teoretycznych opinii prawnych, lecz koncentrujemy się na wskazaniu klientom możliwych rozwiązań i ich konsekwencji. Przygotowujemy projekty umów i innych dokumentów nie zwracając uwagi na ich obszerność, lecz mając na względzie egzekucję każdego postanowienia z osobna i wszystkich razem.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o kancelarii, zawartymi na naszych stronach internetowych.

Prosimy o kontakt, jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej o możliwościach i osiągnięciach kancelarii oraz zasadach współpracy z nami.