O nas

Kancelarię Porębski i Wspólnicy tworzą radcowie prawni, adwokaci, doradcy podatkowi, aplikanci i prawnicy z wieloletnim stażem.

Nasz zespół dysponuje potencjałem intelektualnym i doświadczeniem pozwalającym podjąć każde wyzwanie i konkurować w zakresie przedsięwzięć realizowanych na terenie Polski z największymi kancelariami międzynarodowymi.

Klienci

Kancelaria obsługuje duże, średnie i małe przedsiębiorstwa, o bardzo zróżnicowanych specjalnościach i niemniej zróżnicowanych potrzebach dotyczących pomocy prawnej. Do naszych najbardziej renomowanych klientów należą: Medtronic Poland Sp. z o.o., BASF Polska Sp. z o.o., Socializer S.A., Gutek Film Sp. z o.o., Focus Telecom Polska Sp. z o.o. Obsługujemy wiele podmiotów z branży e-commerce, a w tym: Megastore.pl, FRU.pl, Promod.pl, Pro-Plus.pl.

Szczycimy się historią bardzo dobrej współpracy z takimi firmami jak Grupa Radiowa Agory Sp. z o.o., YetiPay Sp. z o.o., Presspublica Sp. z o.o. (wydawca „Rzeczpospolitej”), NetMedia S.A., a także realizacją bardzo ciekawych i złożonych zleceń, jak na przykład kompleksową prawno-podatkową obsługą głównych akcjonariuszy i menadżerów Socializer S.A., w ramach transakcji sprzedaży wymienionej spółki Inwestorowi branżowemu za około 90 mln złotych.

Działalność ekspercka

Pełnimy rolę eksperta dla Izby Gospodarki Elektronicznej, organizacji samorządu gospodarczego, reprezentującej interesy przedsiębiorców z branży e-commerce.

Stale współpracujemy z Polską Izbą Motoryzacji, w szczególności w zakresie prowadzenia szkoleń oraz analizy i doradztwa dotyczącego zmian legislacyjnych.     W ten sposób, a także dzięki współpracy z wieloma firmami związanymi z motoryzacją, budujemy nasze doświadczenie i specjalizację w dziedzinie prawa dla tej branży.

Angażujemy się w promocję i rozwój crowdfundingu, w szczególności w ramach Polskiego Towarzystwa Crowdfundingu, doradzając zarówno platformom finansowania społecznościowego, jak i podmiotom pragnącym pozyskać kapitał w drodze crowdfundingu.

Na kompetencję naszych prawników, oprócz doświadczenia, składa się także zrozumienie biznesu i umiejętność przewidzenia konsekwencji stosowanych rozwiązań.

Wierzymy, że specjalizacja jest równie ważna jak wszechstronność, dlatego pracujemy zespołowo.

Praktyczne podejście

Prezentujemy praktyczne podejście do powierzanych nam zadań. Nie poświęcamy zbyt wiele czasu na przygotowywanie obszernych, teoretycznych opinii prawnych, lecz koncentrujemy się na wskazaniu klientom możliwych rozwiązań i ich konsekwencji. Przygotowujemy projekty umów i innych dokumentów nie zwracając uwagi na ich obszerność, lecz mając na względzie egzekucję każdego postanowienia z osobna i wszystkich razem.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o kancelarii, zawartymi na naszych stronach internetowych. Prosimy o kontakt, jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej o możliwościach i osiągnięciach kancelarii oraz zasadach współpracy z nami.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej poświęconej inwestycjom w spółki oraz transakcjom na udziałach, akcjach i przedsiębiorstwach:

www.lex-ventures.pl

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej poświęconej branży e-commerce:

www.lexecom.pl

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Polskiej Izby Motoryzacji:

www.pim.pl

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Izby Gospodarki Elektronicznej:

www.ecommercepolska.pl